Snack's 1967

Paprastoji katalpa – Catalpa bignonioides Walt.
Liet. sinon. paprastasis trimičius.
Paplitusi Šiaurės Amerikos pietryčiuose, nedidelia¬me areale, Misisipės, Alabamos, Pietvakarių Džordži¬jos ir Šiaurės vakarų Floridos valstijose. 5-9 zona.
15 m aukščio ir 0,6 m skersmens liemeniu medis. Liemuo trumpas. Laja plati, rutuliška arba skėtiška. Žievė rusvai pilka, lupasi stačiakampėmis plokštelė¬mis. Ūgliai rudi, su žalsvu ar purpuriniu atspalviu, žvilgantys, pliki arba šiek tiek plaukuoti. Lapai priešiniai arba men¬turiuose po 3, kiaušiniški, širdiški, 13-25 cm ilgio, 10-18 cm pločio, trumpai nusmailėję, lygiakraščiai, kartais su 2 negiliomis šoninė¬mis skiautėmis. Pamatas dažniausiai širdiškas, rečiau plačiai pleiš-tiškas. Viršutinė lapų pusė žalia, plika arba beveik plika, apatinė šviesiai žalia, iš pradžių apaugusi veltiniškais, vėliau padrikais bal¬tais plaukeliais ir su ryškiomis, iškilosiomis gyslomis. Lapkotis 9-15 cm ilgio. Žiedai 4 cm ilgio ir tokio pat pločio, šiek tiek kvepian¬tys. Vainikėlis su 5 plačiomis banguotomis skiautėmis, baltas, vi¬duje su 2 plačiomis geltonomis juostomis ir daugybe rudai pur¬purinių dėmelių bei taškelių. Žiedai susitelkę puriuose, plačiuo¬se, iki 25 cm ilgio viršūniniuose šluotiškuose žiedynuose. Dėžutės ritiniškos, 15-30 cm ilgio, 8-10 mm skersmens, tamsiai rudos, kiek išlinkusios, medyje išsilaiko ištisus metus. Sėklos plokščios, 2 cm ilgio, 0,5 cm pločio, su plonu sparneliu iš abiejų pusių, pilkos.
Žydi birželio pabaigoje-liepos mėnesį. Dėžutės subręsta rugsėjį—spalį ir kabo ant šakų per žiemą.
Auga sparčiai. Mėgsta purius, derlingus, drėgnokus priesmėlius ir priemolius. Šviesomėgė. Jautroka šalčiui. Jaunų medelių liemenėlį ir šakas žiemai patartina aprišti.

Žydi ir dera. 'Aurea' veislės jauni lapai aukso geltonumo, vėliau šviesiai žali, 'Nana' - apie 1,5 m aukščio, rutuliškas, tan¬kus, nedideliais lapais krūmas. Jį įskiepijus į 1,5 m aukščio stiebą, užauginamas medelis rutulišku vainiku.