Trumpakotis vytenis
1. Ampelopsis brevipedunculata
2. Vynmediniai - Vitaceae
3. liana. Introdukuotas.
4. Tai daugiamečiai laipiojantieji augalai su ūseliais.
5. lapai stambūs (apie 13 cm), odiški, iš viršaus tamsiai žali, truputį raukšlėti, apačioje šviesesni. Jie apaugę šiurkščiais pūkeliais ir 3-5 kartus giliai karpyti.
6. skirtalyčiai vienanamiai žalsvai balti žiedai sutelkti plačiuose šluotelės formos žiedynuose. Žydi birželio – rugpjūčio mėn.
7. Žydi liepos – rugpjūčio mėn. Žiedai smulkūs, sukrauti kekėje. Uogos rutuliškos, šviesiai mėlynos, prinoksta rugsėjo mėn. Uogos noksta ne vienu metu (rugsėjo – spalio mėn.) ir būna įvairių spalvų – nuo baltų ir kreminiai geltonų iki rausvų ir pumpurinių, todėl rudenį krūmas atrodo žaismingai, nors lapai išlieka žali. Prinokusios uogos apvalios kaip pipirai, ryškiai mėlynos ir spindi kaip porcelenas.
8. šalčiams jautrus augalas, todėl mūsų sąlygomis žiemą apšąla, bet greitai atauga. Per sausras būtina laistyti, nepakenčia sauso oro. Reikia labai šviesios vietos. Dirvai nereiklūs. Geriau auga vandeniui ir orui laidžioje purioje žemėje.
10. dažnai auginamas vazonuose kaip kambarinis augalas, iš jo formuojami bonsai. Tinka šviesiems ir šaltiems žiemos sodams.


The Soda Pop